Українську коломийку бретонці грають 1600 років

Українську коломийку бретонці грають 1600 років. Бретонці — маленький кельтський народ на Заході Франції, на півострові Бретань. Бретонці з українцями мають 3 спільних народи-предки. Конкретно коломийки — це мелодії сарматів. Нащадки сарматів — памірський народ ваханців у Таджикистані теж грають коломийки, такі ж як гуцули. З Паміру почалась міграція сарматів. Частина сарматів осіла в Україні — 2/3 наших предків — це сарматські племена. Решта пішла далі — в Західну Європу. Біля півострова Бретань у Франції осіли сармати алани. Від них бретонці і успадкували коломийку.
Ця мелодія — Пий сидр, Лау! найпопулярніша серед усіх кельтських мелодій у всіх кельтських народів: бретонців, ірландців, валлійців і шотландців.
Від сарматів аланів у французів імена Ален.
Від аланів плем’я полян на Київщині було. В татарській мові алани = поляна. Тюрки успадкували чимало сарматських слів, бо самі є тюркизованими сарматами.

Карта міграції аланів
imgur.com/ShfUIqW

Ще одними спільними предками українців і бретонців є кельти. Західна Україна в перших віках н. е. була заселена кельтами. Назва Галичини походить від назви кельтів — галли. Є версія що назва Волині походить від кельтів вольків. Українці-бойки є нащадками кельтів боїв. Кельти бастарни населяли землі від Карпат до Дніпра. На честь них Дніпро в античні часи називався Борисфеном (пишеться в грецькій мові через букву тета, яка читається і як ф і як т. Тобто Бористен — бастарн). Від кельтів у нас персонаж Вій. У кельтів він відомий як лонд Балор, що своїм поглядом убивав, а його довжелезні, до підлоги, важкі вії піднімало кілька істот.

Кельтські хрести носять гуцули на оберегах-згардах. Такі ж хрести були у українських і російських козаків до самого Тихого океану. Український музичний інструмент — скрипка — кельтського походження. Свято, коли ірландці наряджаються у все зелене — це день святого Патріка. В гуцулів же косівська кераміка виконана вся в зелених тонах.

Кельтського походження у нас і орнамент плетінка. Використовувася він для ілюстрації в книжках Русі і на орнаментах давньоруських храмів.

Третім народом, який є спільним предком бретонців і українців є народ венетів. Венети — це праслов’яни, що до н. е. жили на півострові Бретань у Франції. Там вони мали величезний флот і створили мережу торгівельних колоній по всьому Північному і Балтійському морях. Мабуть столицею венетів було місто Брест. В перших віках н. е. Бретань завойовують кельти бритти і венети змушені були залишити Бретань і переселитися в Білорусь. Там вони заснували місто з такою ж назвою — Брест. Брест всі етнологи відносять до української етнічної території. Брест належав УНР. Білорусі ж його віддав Сталін.

Плейліст «Українська культура у інших народів»
www.youtube.com/playlist?list=PL806BBEI4TlxfQuc54ZsgMSGWUoso4Dd-
13:15
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!